W dniu 11.10.2018 o godz. 19.20 otrzymaliśmy od MSK w Kielcach informację o zatruciu gazem osoby w budynku mieszkalnym w naszej miejscowości przy ul. Armii Krajowej. Do zdarzenia wyjechał SLRt + BM 0,2/0,4 Ford Transit 309T13. Na miejscu zdarzenia okazało się, że w budynku znajduje się kobieta, która wykazuje objawy zatrucia. W związku z tym została ewakuowana z domu oraz podano jej tlen. Następnie przetransportowano ją karetką pogotowia ratunkowego do szpitala. W budynku znajdowała się butla z gazem, która miała częściowo odkręcony zawór. To najprawdopodobniej było przyczyną występowania gazu. Budynek został przewietrzony oraz sprawdzony pod kątem występowania gazu. Mierniki nie wykazały obecności gazu w budynku. Na miejscu zdarzenia działały następujące zastępy straży pożarnej: OSP Wolica (309T13), JRG3 Kielce (303T21).

Autor: Marcin Gondorek

Komentarze
Kategorie: 2018