MDP

Dystynkcje PSP
Oznaczenia operacyjne samochodów PSP
Umundurowanie PSP
65-66. Przewrócone drzewo w Podzamczu, wypadek w Tokarni Marcin Gondorek, 06.12.2013
65-66. Przewrócone drzewo w Podzamczu, wypadek w Tokarni

Dodano: 06.12.13

6-go grudnia o godz. 06.14 otrzymaliśmy od MSK w Kielcach dyspozycję wyjazdu do wypadku drogowego w Chęcinach w drodze w kierunku na Małogoszcz.

Do zdarzenia wyjechał SLRt 309T13 pod dowództwem druha Marcina Gondorka. W czasie przejazdu do miejsca zdarzenia zostaliśmy przedysponowani  do innego zgłoszenia, które dotyczyło przewróconego drzewa na drodze w miejscowości Podzamcze Chęcińskie. Na miejscu zdarzenia zastaliśmy leżące w poprzek drogi drzewo, które całkowicie drogę. Drzewo usunęliśmy z drogi przecinając je na części za pomocą pilarek spalinowych. Razem z nami działała jednostka z OSP w Siedlcach.

Po zakończeniu tych działań wracaliśmy wspólnie z jednostką OSP Siedlce do miejsc garażowania. Podczas powrotu natrafiliśmy na wypadek samochodowy w miejscowości Tokarnia. Zgłosiliśmy do MSK w Kielcach sytuacje i przystąpiliśmy do działań. W wypadku uczestniczyły dwa samochody Toyota Yaris i Peugeot 206, które zderzyły się czołowo. Na miejscu zdarzenia był już zespół Pogotowia ratunkowego, który udzielał pomocy poszkodowanej kobiecie z Toyoty Yaris. Chwilę po naszym przyjeździe dojechała również policja. Działania straży pożarnej polegały na odłączeniu akumulatorów w obu samochodach, neutralizacji za pomocą sorbentu płynów, które wyciekły z uszkodzonych pojazdów oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Po zakończeniu czynności przez technika policyjnego przestawiliśmy Peugeota na pobocze drogi. Na tym zakończyły się działania straży pożarnej i zastępy OSP odjechały do miejsc garażowania.

ZOBACZ GALERIĘ - przewrócone drzewo w Podzamczu Chęcińskim

ZOBACZ GALERIĘ - wypadek samochodowy w Tokarni