10-go lipca druhny i druhowie z naszej MDP uczestniczyli w wycieczce do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Inicjatywa wycieczki narodziła się podczas zebrania Zarządu Gminnego ZOSP w Chęcinach, a organizacją wyjazdu zajęli się pracownicy Urzędu Gminy i Miasta w Chęcinach.
W wycieczce brały udział dzieci z młodzieżowych drużyn pożarniczych z większości OSP z terenu gminy Chęciny. Centralne Muzeum Pożarnictwa jest największą w Polsce placówką, która zajmuje się gromadzeniem i eksponowaniem rzeczy związanych z dorobkiem i dziedzictwem polskiego pożarnictwa. Muzeum posiada w swojej kolekcji ponad cztery tysiące eksponatów. Uczestnicy wycieczki mogli zapoznać się między innymi ze starym sprzętem służącym do gaszenia pożarów, samochodami oraz ubraniami.

Autor: Marcin Gondorek

GALERIA ZDJĘĆ

Komentarze
Kategorie: MDP 2018

Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% swojego podatku na naszą jednostkę. Bardzo ważne jest, aby w rubryce “Cel szczegółowy” wpisać “OSP WOLICA”.

KRS: 0000 215 720
Cel szczegółowy: OSP WOLICA

 

OSP Wolica