W dniu 20.12.2018 o godz. 17.53 MSK w Kielcach zadysponowało naszą jednostkę do wypadku na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Tokarnia. Do zdarzenia wyjechały dwa auta: SLRt + BM 0,2/0,4 Ford Transit 309T13 i GBA Star 244 2,8/16 309T12. Na miejscu zdarzenia okazało się, że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych: Peugeot 206 i Opel Astra. W wyniku wypadku poszkodowanych zostało 5 osób, jedna z Peugeota i cztery osoby z Opla. W momencie przyjazdu naszego zastępu działania ratunkowe prowadził już zespół ratownictwa medycznego. Osoby uwięzione w Oplu uwalniane były przez strażaków za pomocą narzędzi hydraulicznych. Ratownicy podczas prowadzonych czynności udzielali również wsparcia psychologicznego i pomocy medycznej poszkodowanym osobom. Podczas akcji korzystano w sumie z czterech hydraulicznych zestawów ratownictwa drogowego. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon kierowcy Peugeota. Pozostali poszkodowani zostali przetransportowani karetkami do szpitala. Dalsze działania straży pożarnej polegały na odłączeniu akumulatorów, neutralizacji płynów, które wyciekły z rozbitych pojazdów oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Siły i środki straży pożarnej zadysponowane do zdarzenia: OSP Wolica (309T13, 309T12), OSP Chęciny (309T18), OSP Tokarnia, JRG3 Kielce (303T21, 303T43), JRG1 Kielce (301T43). Pozostałe służby: 4 karetki Pogotowia Ratunkowego, Policja oraz Służba Drogowa.

Informacja na stronie www.echodnia.eu:
https://echodnia.eu/swietokrzyskie/smiertelny-wypadek-na-ekspresowej-7-kolo-tokarni-wielu-rannych-jeden-z-kierowcow-jechal-pod-prad-doszlo-do-czolowego-zderzenia/ar/13757404

Autor: Marcin Gondorek

GALERIA ZDJĘĆ

Komentarze
Kategorie: 2018