W dniu 29.05.2019 o godz. 08.35 SKKM PSP w Kielcach zadysponowało naszą jednostkę do wypadku na trasie S7 w miejscowości Podzamcze Chęcińskie. Do zdarzenia wyjechał SLRt + BM 0,2/0,4 Ford Transit 309T13. Na miejscu zdarzenia okazało się, że doszło do zderzenia 3 pojazdów. Na dwa auta stojące na poboczu najechał trzeci samochód. W jednym z pojazdów, które stały na poboczu podróżowała matka z dzieckiem. Przed przyjazdem naszego zastępu działania ratownicze rozpoczął zespół karetki transportowej oraz policja. Nasz zastęp zajął się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia oraz pomocą psychologiczną dla poszkodowanych osób. W szczególności dla dziecka, któremu wręczona została maskotka strażacka „pies żarek”. Dziecko niemiało widocznych obrażeń natomiast było mocno przestraszone z powodu wypadku. Na miejsce zdarzenia dojechały dwie karetki pogotowia ratunkowego oraz kolejne zastępy straży pożarnej. Do szpitala przetransportowano poszkodowanych mężczyznę i kobietę wraz z dzieckiem. W działaniach ratowniczych brały udział następujące zastępy straży pożarnej: OSP Wolica (309T13), JRG 3 Kielce (303T21, 303T43).

Autor: Marcin Gondorek

GALERIA ZDJĘĆ

Komentarze
Kategorie: 2019