22 lipca 2019 o godz. 20:37 otrzymaliśmy od SKKM PSP w Kielcach dyspozycję wyjazdu do wypadku drogowego na trasie S7 na pograniczu miejscowości Tokarnia i Wrzosy. Do zdarzenia wyjechał SLRt + BM 0,2/0,4 Ford Transit 309T13. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że czołowo zderzyły się dwa pojazdy: bus Volkswagen T5 oraz Volkswagen Golf. W obu autach podróżowały po dwie osoby. Kierowca busa poniósł śmierć na miejscu, natomiast kierowca VW Golfa był uwięziony pojeździe. Pasażerki z obu pojazdów wydostały się o własnych siłach. Jako pierwszy działania podjął zastęp z OSP Chęciny 309T18. Na miejscu zdarzenia był już również ZRM. Następnie do akcji włączały się kolejne zastępy straży pożarnej. Działania polegały na uwolnieniu kierowcy z VW Golfa przy użyciu narzędzi hydraulicznych, wsparciu psychologicznym dla kobiet uczestniczących w wypadku oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W dalszej kolejności zadaniem straży pożarnej było oświetlenie miejsca wypadku oraz neutralizacja płynów, które wyciekły z rozbitych pojazdów. W wyniku wypadku 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a pozostałe 3 ranne zostały przetransportowane do szpitala. W akcji ratowniczej brały udział następujące zastępy straży pożarnej: OSP Chęciny (309T18), OSP Wolica (309T13), JRG3 Kielce (303T21), JRG2 Kielce (302T43), JRG4 Chmielnik (304T90), 2 karetki Pogotowia Ratunkowego, Policja.

Autor: Marcin Gondorek

GALERIA ZDJĘĆ

Komentarze
Kategorie: 2019