Pierwszy dzień 2020 roku przyniósł od razu poważne zdarzenie. O godz. 10.25 otrzymaliśmy od SKKM PSP w Kielcach informacje o pożarze budynku mieszkalnego w naszej miejscowości przy ul. Górnej. Do zdarzenia wyjechał GBA-Rt 4,5/29,6 MAN TGM 18.320 319T14. Na miejscu zdarzenia nasi druhowie zastali rozwinięty pożar mieszkania. Nikt z mieszkańców nie przybywał w tym momencie w budynku. Strażacy ubrani w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpili do gaszenia pożaru. Po opanowaniu ognia rozpoczęto prace rozbiórkowe dachu i dogaszanie nadpalonych elementów budynku. Na zakończenie działań budynek został sprawdzony przy użyciu kamery termowizyjnej, dzięki czemu nie stwierdzono pozostałości ognia.
W działaniach gaśniczych brały udział następujące zastępy straży pożarnej:
OSP Wolica (319T14),
OSP Tokarnia (307T64),
JRG 3 Kielce (303T21, 303T51),
Pozostałe służby:
Policja
Pogotowie Ratunkowe
Pogotowie Energetyczne

Autor: Marcin Gondorek

GALERIA ZDJĘĆ

Komentarze
Kategorie: 2020

Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% swojego podatku na naszą jednostkę. Bardzo ważne jest, aby w rubryce “Cel szczegółowy” wpisać “OSP WOLICA”.

KRS: 0000 215 720
Cel szczegółowy: OSP WOLICA

 

OSP Wolica