Pierwszy wyjazd w 2021 roku odnotowaliśmy 10 stycznia o godz. 06.56. SK KM PSP w Kielcach przekazało nam informację o zadymieniu w budynku mieszkalnym w miejscowości Siedlce. Do zdarzenia wyjechał GBA-Rt 4,5/29,6 MAN TGM 18.320 319T14. Na miejscu zdarzenia okazało się, że zadymienie powstało na skutek pożaru łóżka w pomieszczeniu znajdującym się na parterze bloku socjalnego. Jako pierwsi działania gaśnicze podjęli druhowie z OSP Siedlce wprowadzając jeden prąd wody do palącego się pomieszczenia. Wynieśli również butle z gazem. W całym budynku występowało duże zadymienie. Nasi druhowie pracując w aparatach powietrznych przeprowadzili ewakuację wszystkich mieszkańców. Z budynku wyniesiono nadpalone elementy wyposażenia, które dogaszono na zewnątrz. Następnie za pomocą wentylatora oddymiono budynek.

W międzyczasie okazało się, że w pobliskim budynku gospodarczym leży nieprzytomny mężczyzna. Pomocy udzielał mu zespół ratownictwa medycznego. Swoje działania prowadziła również Policja.

Siły i środki:
OSP Siedlce (307T75)
OSP Wolica (319T14),
JRG3 Kielce (303T21),
2xZRM,
Policja.

Autor: Marcin Gondorek

GALERIA ZDJĘĆ

Komentarze
Kategorie: 2021