W piątek 19-go października 2018 o godz. 15.54 otrzymaliśmy od MSK w Kielcach dyspozycję wyjazdu do wypadku na drodze S7 przy węźle Chęcin. Do zdarzenia wyjechał SLRt + BM 0,2/0,4 Ford Transit 309T13. Wypadek był spowodowany najechaniem przez auto dostawcze marki Iveco na rumuńskich tablicach rejestracyjnych na tył cysterny przystosowanej do transportu cementu. Pierwsze czynności ratownicze podjął zespół ratownictwa medycznego z Czerwonej Góry. Następnie dojechał zastęp z OSP w Chęcinach, który za pomocą narzędzi hydraulicznych rozpoczął działania mające na celu uwolnienie kierowcy ze zmiażdżonej kabiny Iveca. Później kolejne zastępy straży pożarnej włączały się do akcji. Na miejscu wypadku wylądował również helikopter LPR, którym przyleciał lekarz. Niestety po wydobyciu mężczyzny z rozbitego auta lekarz stwierdził zgon. Kierowca ciągnika siodłowego nie ucierpiał w wyniku zdarzenia. Pozostałe działania strażaków polegały na neutralizacji płynów, które wyciekły z rozbitego auta oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Zastępy straży pożarnej zadysponowane do wypadku: OSP Chęciny (309T18), OSP Wola Murowana (309T81), JRG3 Kielce (303T21, 303T43), OSP Wolica (309T13). Pozostałe służby: Policja, Pogotowie Ratunkowe, LPR.

Informacja w mediach:
https://echodnia.eu/swietokrzyskie/smiertelny-wypadek-na-siodemce-kolo-checin-nie-zyje-kierowca-ciezarowki-wideo-zdjecia/ar/13602060

Autor: Marcin Gondorek

GALERIA ZDJĘĆ

Komentarze
Kategorie: 2018