23-go października 2018 druhowie z naszej OSP brali udział w ćwiczeniach, których elementem była ewakuacja dzieci i personelu z budynków Szkoły Podstawowej w Wolicy oraz hali sportowej. Ćwiczenia podzielone były na dwa zdarzenia.
Pierwszym z nich był pożar w sali informatycznej w budynku Szkoły Podstawowej. Ewakuację dzieci przeprowadzili nauczyciele oraz pozostały personel szkoły. Następnie dwóch strażaków ubranych w aparaty powietrzne przystąpiło do gaszenia pożaru w budynku za pomocą gaśnicy proszkowej. Pozostali druhowie udzielali kwalifikowanej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu mężczyźnie z personelu szkoły. Miał on widoczne ślady poparzeń oraz wykazywał objawy zatrucia dymem. W związku z tym podano mu tlen oraz opatrzono miejsca poparzeń za pomocą hydrożeli.

Drugie zdarzenie miało miejsce w budynku hali sportowej, w którym mieszczą się również sale lekcyjne. Pożar pojawił się tam w pomieszczeniu szatni. Uczniowie zostali ewakuowani przez nauczycieli oraz personel szkoły. Działania straży pożarnej polegały na wprowadzeniu do budynku jednej linii gaśniczej przez dwóch strażaków w aparatach ODO w celu stłumienia ognia. Objawy zatrucia dymem wykazywała jedna kobieta z personelu szkoły. Poszkodowanej podano tlen oraz okryto folią NRC w celu zapewnienia komfortu termicznego.

W ćwiczeniach brały udział: OSP Wolica (309T12), JRG3 Kielce (303T90).

Autor: Marcin Gondorek

GALERIA ZDJĘĆ

Komentarze
Kategorie: 2018