W dniu 07.11.2018 o godz. 18.57 otrzymaliśmy od MSK w Kielcach dyspozycję wyjazdu do zabezpieczenia budynku, w którym prawdopodobnie znajduje się bomba. Zgłoszenie dotyczyło budynku mieszkalnego w naszej miejscowości przy ul. Armii Krajowej. Do zdarzenia wyjechał SLRt + BM 0,2/0,4 Ford Transit 309T13. Na miejscu zdarzenia okazało się, że w jednym z pomieszczeń znajduje się przedmiot, który wyglądem przypomina pocisk artyleryjski. W związku z tym zaistniała potrzeba ewakuacji osoby, która aktualnie przebywała w budynku. Ustaleniem czy pocisk jest autentyczny, zajął się partol Policji. Po przeprowadzeniu dochodzenia funkcjonariusze Policji ustalili, że przedmiot jest atrapą i nie występuje zagrożenie wybuchem. Działania straży polegały na ewakuacji osoby przebywającej w budynku oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji brały udział następujące zastępy straży pożarnej: OSP Wolica (309T13), JRG3 Kielce (303T21), JRG1 Kielce (301T60).

Autor: Marcin Gondorek

Komentarze
Kategorie: 2018